Metalul Buzău a câștigat meciul susținut în deplasare la Aerostar Bacău, scor 1-2 (0-1), și a profitat de semieșecul de pe teren propriu al celor de la CSM râmnicu Sărat și a trecut pe locul 1 în seria a 2-a din play-off în Liga a 3-a, cu un punct peste CSM Rm. Sărat.

Metalul Buzău a deschis scorul în minutul 28. Sorin Mănăilă a marcat cu piciorul stâng, cu interiorul, la coltul lung, după o pasă filtrantă a lui Tudorică care l-a lăsat singur cu portarul advers pe Mănăilă. În minutul 63 Mihai Daniel care a căzut pe Pavel Andrei după ce sărise la cap și arbitrul a dictat penalty. Lovitura de la 11 metri a fost executată de Ștefan Pavel care a marcat pentru 1-1. În minutul 75 Arnautu marchează  după o centrare din stânga a lui Ion Spătaru, pe 11 m, iar Arnăutu a reluat cu capul din săritură cu adversar lângă el, 1-2.

Vali Stan a folosit următoarea echipă: Dinu – Ceaușu, Ghinga, Șt. Păun, D. Mihai, Mănăilă (min. 70 Marcu), Bortoneanu, Tudorică (min. 83 D. Stan), Antone (min. 70 I. Spătaru), A. Manea (min. 70 Ad. Moldovan), Arnăutu.

Etapa viitoare, sâmbătă, 6 mai, de la ora 18.00, Metalul Buzău va juca pe teren propriu cu Unirea Braniștea.

Articolul precedentVideo: Percheziții la persoane bănuite de utilizarea și revânzarea de substanțe toxice
Articolul următorAlexandra Păcuraru: Astăzi marcăm ziua internațională a libertății presei, dar oare mai avem ceva de sărbătorit?