Luceafărul Buzău a reușit marți seara, în Sala Sporturilor Romeo iamandi din Buzău, să obțină o victorie muncită în fața celor de la CFR 1933 Timișoara. Buzoienii s-au impus cu scorul de 4-3 (4-1).

Golurile celor de la Luceafărul Buzău au fost marcate de Radu Burciu în minutul 13, Cătălin Șerban în minutul 17 și Gabriel Bobe în minutele 18 și 19.

Lotul echipei Luceafărul Buzău la acest meci a fost: Chivulescu, Burciu, Nedelea, Coltofeanu, Dragomir, Mălâia, David, Isac, Nicodim, Bobe, Șerban, Riler.

Luceafărul Buzău ocupă locul 5, cu 12 puncte, din 14 meciuri jucate, iar în etapa viitoare, sâmbătă, 5 februarie, va juca în deplasare, cu Sportul Ciorăști.

Articolul precedentGrindeanu vrea mărirea posturilor în organigrama Ministerului Transporturilor pentru asigurarea personalului necesar desfășurării activităților la aerocluburi teritoriale de la Buzău și Ianca-Brăila
Articolul următorPeste 200 de sancțiuni contravenționale aplicate de polițiștii rutieri buzoieni