HC Buzău nu a scăpat de complexul CSM Focșani nici în acest sezon și a pierdut meciul cu echipa din Vrancea jucat duminică seara în Sala Romeo Iamandi din Buzău. CSM Focșani a câștigat cu 31-27 (16-13) meciul cu HC Buzău, după ce gazdele au condus până în minutul 19.

Buzăul a început bine și au condus cu 1-0, 3-1, 9-7. În minutul 19 HC Buzău s-a aflat în avantaj în ultima dată, la scorul de 10-9. Focșănenii au marcat de două ori și au trecut în avantaj, după care echipa din Buzău a reușit să egaleze la 11, în minutul 22, ultima dată când scorul a mai fost egal.

În repriza a doua oaspeții s-au distanțat la 7 goluri în minutul 38, scor 14-21. În minutul 50 gazdele au redus handicapul la 3 goluri, dar până la final nu au reușit să se apropie mai mul, iar la final au pierdut cu 27-31, într-un meci în care și arbitrii Belean și Hendrea au dorit să-și pună amprenta pe victoria Focșaniului, dar nici norocul nu a fost de partea echipei lui Milosevic.

HC Buzău 2012: Babasafari, Crăciunescu, Manole – Barros -9 goluri, Mironescu -6, Dumitrana -3, Milosevic -3, Glendza -2, Nosrati -1, Broască -1, Bejinariu -1, Baican -1, Pelidija. Antrenor: Pero Milosevic.

Articolul precedentLiviu Dragnea despre statul paralel: De pe la 10-11, George Maior devine prieten cu paharul, iar treaba o face Florian Coldea
Articolul următorDragnea, dezvăluiri șocante despre LISTELE de „execuție” pe care le făcea Statul Paralel – Gigi Becali, Gica Popescu, Marian Vanghelie, patroni de presă, de fotbal, jurnaliști