FC Gloria Buzău a încheiat cu o remiză seria meciurilor amicale programate pe durata cantonamentului de două săptămâni de la Poiana Braşov. Buzoienii, pregătiți de Cristi Pustai, au remizat, 1-1, la Prejmer, cu Concordia Chiajna, echipă în faţa căreia câştiga cu 3-2 al doilea test din acest cantonament.

Ilfovenii conduși de Ianis Zicu au marcat primii, prin Mediop Ndiaye, în prima repriză, cu un șut din lateral, din circa 7 metri, după o pasă oferită de Llullaku. În repriza a doua, fundașul Kamil Wiktorski a egalat pentru trupa pregătită de Cristian Pustai cu o lovitură de cap din careu, în urma unei lovituri libere executate de munteanu, care a trimis mingea în careu. Gloria putea câștiga partida dacă în minutul 83, dar Alexandru Munteanu a ratat un penalty.

Gloria a început partida cu Relu Stoian – Bogdan Oteliţă, Kamil Wiktorski, Cristi Marku, Robert Sălceanu – Dinko Trebotic, Georgian Honciu, Alin Cârstocea, Alexandru Munteanu – Valentin Alexandru, Cristian Ciobanu. Pe parcurs au mai intrat: Albert Popa – Daniel Vîrtej, Răzvan Matiş, Ariel Lopez, Dorin Burlacu, Alexandru Munteanu, Alin Manea, Pablo Gaitan, Sergiu Pârvulescu, Rareş Uţiu, Andrei Banyoi, Dragoş Lazăr şi Andrei Blejdea.

În cele cinci partide de verificare din cantonamentul de la Poiana Braşov, Gloria le-a învins cu 4-0 pe Oţelul Galaţi, cu 3-2 pe Concordia Chiajna, cu 8-1 pe Progresul Spartac Bucureşti şi cu 1-0 pe Metaloglobus Bucureşti, remizând, 1-1, în „revanşa” cu Concordia Chiajna.