Gloria Buzău a terminat la egalitate, 1 – 1 (1-1), amicalul disputat sâmbătă după amiază, la Slatina, în compania colegei din Liga 2, CSM. Gazdele au deschis scorul în minutul 7, însă Marko Pervan a reuşit să restabilească egalitatea, cinci minute mai târziu, cu un şut plasat de la 25 de metri.

Pentru elevii lui Andrei Prepeliţă urmează un nou joc de verificare, miercuri, de la ora 18.00, cu CS Dinamo Bucureşti, echipă din liga a 3-a.

Gloria Buzău (Rep. 1): Norbert Haymamba – Sergiu Pîrvulescu, Marcus Diniz, Dimitrios Patapis, Ionuţ Nadolu, Marian Ivan, Ionuţ Şerban, Andreas Mihaiu, Marko Pervan, Cristi Dumitru, Viktor Angelov.
Gloria Buzău (Rep. 2): Alexandru Greab – Diego Ferraresso, Kamil Wiktorski, Alin Dobrosavlevici, Robert Sălceanu, Radu Zamfir, Dinko Trebotic, Dragoş Lazăr, Marko Pervan, Idan Golan, Dominik Radic, Bogdan Brâncoveanu.

Antrenor: Andrei Prepeliţă;