Gloria Buzău s-a impus cu 2 la 0, în fața bucureștenilor de la Daco-Getica

Rafael Stănescu & co nu au reușit să pună deloc probleme Gloriei Buzău, în partida disputată azi, pe arena din Crâng. Roș-albaștrii, băgați serios în ședință de Ilie Stan, după două meciuri fără gol înscris, și-au impus jocul din primul minut, reușind să domine partida pe toată durata ei.

Golul de 1-0 a venit în minutul 22, dintr-un penalty înscris de Vali Alexandru, atacantul Gloriei primind credit în ciuda faptului că ratase o lovitură de pedeapsă care ar fi adus egalarea, în meciul cu Mioveni.

Tot Vali Alexandru a majorat diferența, la scurt timp după pauză, în minutul 51.

Cu șaisprezece puncte acumulate, Gloria urcă pe locul al doilea al eșalonului secund. Liderul Turris, s-a împiedicat la Reșița, reușind doar o remiză, 1 la 1.

Articolul precedentFoto Fetița dispărută a fost găsită. 200 de oameni au cautat-o toată noaptea