La primul meci de la reluarea Ligii a 2-a de fotbal, FC Brașov a remizat la Buzău, scor 1-1, la capătul unui meci aprig disputat.

FC Buzău a deschis scorul în prima repriză, după golul din minutul 34 al lui Dudu Sampaio. Acesta a punctat cu un șut plasat, din careu, de la 13 metri. Stegarii au asediat pe final poarta buzoienilor, iar insistența lor nu a rămas nerăsplătită. Zoran Mitrov a egalat în minutul 90+4, cu o lovitură de cap perfect plasată, din 6 metri, după o centrare excelentă a lui Dumbravă. Dacă în prima repriză, Gloria Buzău a fost echipa mai bună, în partea secundă galben-negrii au ratat marile ocazii. În minutul 55, o dublă ratare monumentală din partea oaspeților. Diogo Izata a șutat din 6 metri, portarul advers a respins, mingea a ajuns la Dumbravă care a trimis cu capul în bară, din 4-5 metri. În minutul 62, portarul stegarilor, Ureche, a reținut lovitura de cap a lui Pablo Gaitan. În minutul 71, Angelov a trimis pe lângă vinclu din câțiva metri. Golul egalizator a fost anunțat de ocazia monumentală a lui Burlacu: lovitura de cap a acestuia a fost scoasă de pe linia porții. Etapa viitoare, FC Brașov primește vizita celor de la Unirea Constanța.

Gloria Buzău: R. Stoian – Oteliță, Vîrtej, Wiktorski, Sălceanu – Gaitan (Godwin 81′), A. Lopez (cpt.) – Greu, Dudu (Trebotic 74′), V. Angelov (Val. Munteanu 81′) – Val. Alexandru (Boiciuc 64′)

Articolul precedentCULISELE STATULUI PARALEL, emisiune pe care CNA o vrea cenzurată – AMENDĂ după dezvăluirile privind vaccinurile
Articolul următorDepistat de polițiști în timp ce transporta lemne fără aviz de însoțire