Metalul Buzău continuă seria meciurilor bune și rămâne neînvinsă după 7 etape în seria a II-a a Ligii a 3-a. Elevii lui Vali Stan s-au impus sâmbătă după amiază la Liești, în fața gălățenilor de la Sporting Liești, scor 0-3 (0-0).

După o primă repriză fără goluri, Metalul Buzău a reușit să deschidă scorul în minutul 55, în urma unui șut de la 25 de metri al lui Dan Stan, pe jos, în stânga portarului. În minutul 90+3 Paul Batin a majorat diferența. Pe o minge recuperată în treimea de mijloc, cu adversarul urcat, pe contraatac, Antone a trimis o pasă în profunzime pentru Moldovan, care a scăpat spre poarta adversă, ușor lateral stânga, și, altruist, i-a pasat lui Batin care marchează în poarta goală, 0-2. În minutul 90+4, o centrare în careu, pe colțul lung, Batin a protejat mingea și a șutat din 4 metri, din voleu, în vinclul porții gazdelor, 0-3.

Metalul Buzău: Iulian Dinu – Ceaușu, Ghinga, Nedelcu, D. Mihai (min. 89 Spătaru)-  Antone, D. Stan (min. 70 Tarsa), Tudorică, Fl. Puiu (min. 70 P. Batin)-, Cocîrlă (min. 70 Moldovan), Ontel.

După 7 etape, Metalul este lider cu 19 puncte, golaveraj 21-3, iar în etapa a 8-a, penultima a turului, va întâlni pe teren propriu pe Voința Limpeziș.

Articolul precedentA vandalizat mai multe autoturisme, dar a fost imediat identificat de jandarmi
Articolul următorAccident într-o intersecție mare din municipiul Brăila din cauza neacordării de prioritate