Gloria s-a impus acasă, 2 la 1, cu CSM Pașcani. Buzoienii sunt ca și promovați, grație faptului că Oțelul a remizat la Botoșani

Gloria continuă galopul de sănătate din retur, după ce aseară a obținut cea de-a șasea victorie consecutivă, de la reluarea competiției. Buzoienii s-au impus grație dublei semnate de Chipirliu, în minutele 38 și 50, după ce, surprinzător, la pauză cele două grupări intraseră la cabine la egalitate, 1 la 1.

Băieții lui George Timiș sunt ca și promovați în eșalonul secund, grație faptului că Oțelul s-a împiedicat la Botoșani, 3-3 cu AFC 2. Gruparea de la Dunăre mai are doar șanse teoretice de promovare, în contextul în care este separată de 10 puncte, de Gloria.

Tot ieri, Metalul a cedat 0 la 3 cu CSM Focșani, în timp ce rîmnicenii au stat. Etapa viitoare, Gloria va juca în Moldova, la Darabani, în timp ce Metalul va primi acasă pe Foresta Suceava. Tot acasă vor juca și rîmnicenii, cu Ceahlăul Piatra Neamț.

Articolul precedentScandal cu focuri de armă, la un club din Buzău!