Accident pe DN2E85 la ieșirea din municipiul Buzău

Accident pe DN2E85 la ieșirea din municipiul Buzău
Ambii șofer ai fost răniți
Accident rutier pe DN2E85, până în Hanul lui Țintă, coliziune intre două TIR-uri. Traficul se desfășoară dirijat pe DN2E85, în afara municipiului Buzău.
Din primele date de la fața locului s-a stabilit faptul că în timp ce conducea un autovehicul de tip TIR, pe direcția Ploiești către Buzău, un șofer de 58 ani, din Republica Moldova a intrat în coliziune cu un alt autovehicul de tip TIR, condus de un șofer, de 42 de ani, din Săhăteni.
Accidentul s-a soldat cu rănirea ambilor șoferi, care au fost preluați de ambulanță pentru îngrijiri medicale.
În cauză se va întocmi dosar penal iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 20:20 - Vreme capricioasă de sărbători! Noaptea de Înviere aduce frig accentuat și instabilitate
- 20:16 - Subiectul Realitatea PLUS ia amploare majoră în presa internațională. După jurnaliștii americani, cei italieni preiau cazul deciziei CNA și trag semnalul de alarmă
- 12:26 - Astăzi este Sâmbăta Mare. Care sunt tradițiile religioase și datinile legate de ajunul Paștelui?
- 11:30 - Sfânta Lumină de la Ierusalim ajunge sâmbătă seara și în România
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News










