În ultima etapă din sezonul regulat al seriei a II-a din Liga a 3-a, Voința Limpeziș a jucat vineri după amiază, la Bacău, cu Dinamo Bacău, un meci important în lupta pentru evitarea locurilor retrogradabile. Echipa antrenată de facto de Younes Hamza nu a reușit nici de data aceasta să obțină vreun punct, fiind învinsă de echipa băcăoană cu scorul de 4-0 (3-0).

Debutul meciului a fost destul de echilbrat, cu faze la ambele porți, dar fără mari ocazii de gol. De altfel nici primul gol al echipei din Bacău nu a fost marcat la o fază care să pară periculoasă, după ce Curpan a pătruns în careu, dar a intrat în unghi, însă șutul său, din cădere, pe colțul lung, l-a învins pe portarul Șerban, în minutul 37.

După numai trei minute Dinamo Bacău a marcat golul de 2-0. Un jucător al gazdelor a căzut în careu și arbitrul a dictat penalty. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Drugă, în minutul 40. În minutul 43, același Drugă a majorat scorul cu un șut din colțul careului de 16 metri, lateral stânga, trimițând mingea la colțul lung, în plasa laterală, 3-0.

În repriza a doua Voința Limpeziș a ratat cea mai mare ocazie de gol pe care a avut-o, prin Vicențiu Micu, care a scăpat spre poarta gazdelor, în situație de unu la unu cu portarul, dar șutul său de la 16 metri s-a dus mult peste poartă. Lemnaru a încercat și el un șut de la 18 metri, dar slab și portarul a reținut, iar peste câteva momente, după o lovitură liberă din dreapta, Filip a trimis cu capul din 5 metri, în brațele portarului.

În minutul 65, după mai multe faze periculoase la poarta lui Șerban, gazdele au mai marcat o dată, prin Ciumașu, care a șutat de la 18 metri, lateral stânga, pe colțul lung, 4-0.

Voința Limpeziș a mai avut o ocazie de a marca golul de onoare, dar Micu nu a ajuns la centrarea lui Ursu și meciul s-a terminat cu scorul de 4-0.

Voința Limpeziș încheie sezonul regulat pe locul 9, penultimul, cu 5 puncte.

Articolul precedentAparatele radar amplasate în județul Buzău au înregistrat 50 de autovehicule ce se deplasau cu viteze mai mari decât limitele maxime admise
Articolul următorTrei adolescenți din județul Vrancea, au furat un telefon dintr-un centru comercial din Râmnicu Sărat