Vineri după amiază, la Râmnicu Sărat, s-au întâlnit două echipe care la sfârșitul toamnei aveau obiective diferite, dar acum au ajuns să joace ambele în play-out. În meciurile din sezonul regulat, CSM Rm. Sărat a făcut scor cu Sportul Chiscani, 1-5 la Chiscani, și 8-1 la Rm. Sărat. După două victorii, în deplasare la Ianca și acasă cu Făurei, Sportul Chiscani a bifat al treilea succes din acest sezon de Liga a 3-a în deplasarea de la Rm. Sărat, unde au învins cu 1-0 echipa pregătită de Dănuț Paveliuc.

În prima repriză ameble aechipe au avut câteva situați de gol, dar scorul la pauză a rămas 0-0. În minutul 67 avea să vină și unicul gol al meciului. David Potor a avut o acțiune personală și i-a pasat lui Iulian Mohorâță, în lateral dreapta. Acesta a făcut un dribling scurt și a șutat de la marginea careului în plasa porții apărate de Rapeanu, 0-1. Bogdan Olaru a fost și de data asta îngerul păzitor din poarta Sportului Chiscani, având două intervenții salutare care au contribuit la onținerea celor trei puncte de echipa pregătită de Daniel Pleșa.

CSM Rm. Sărat: Rapeanu – Calotă, Ceaușel, M. Ioniță, Surugiu – D. Oprea, Constantinescu, Roman, Socol – Dogaru, Crețu. Rezerve: Neacșu, Pasa, Pâslaru, Ionescu, Codreanu, Tănase, Tanasele, Tîrîlă, Cuțitaru. Antrenor: Dănuț Paveliuc

Sportul Chiscani: B. Olaru – M. Pascu, S. Sima, G. Iacob, T. Ioniță, Tarozzi, Dănăilă, Potor, L. Iancu, Mohorâță, Izvoranu. Au mai intrat: V. Cozman, Petrescu, Scarlat. Antrenor: Daniel Pleșa.

După 5 etape din play-out, seria a II-a, Liga a 3-a, CSM rm. Sărat este pe locul 3, cu 28 de puncte, iar Sportul Chiscani este pe locul 6, cu 9 puncte. În etapa viitoare, miercuri, 4 mai, de la ora 18.00, Sportul Chiscani va juca pe teren propriu cu Sporting Liești. CSM Rm. Sărat va juca marți, 3 mai, de la ora 18.00, în deplasare, cu Dinamo Bacău.

Articolul precedentPoliţiştii au aplicat 71 de sancţiuni contravenţionale la regimul circulaţiei pe drumurile publice
Articolul următorPeste 100 de polițiști vor acţiona zilnic pentru siguranța comunității