Vineri, 10 iunie, a fost stabilit țintarul viitoarei ediții a Ligii Zimbrilor, care va debuta pe 27 august. HC Buzău va începe campionatul cu un meci infernal pe teren propriu, cu Dinamo București.

Iată programul complet al turului de campionat.

Etapa 1

Minaur Baia Mare v CSU Suceava
CSM Bucuresti v CSM Oradea
CSM Vaslui v CSA Steaua Bucuresti
AHC Dobrogea Sud Constanta v CSM Focsani
CSM Bacau v CSM Odorheiu Secuiesc
AHC Potaissa Turda v SCM Politehnica Timisoara
HC Buzau 2012 v CS Dinamo Bucuresti

Etapa 2

CSU Suceava v CS Dinamo Bucuresti
SCM Politehnica Timisoara v HC Buzau 2012
CSM Odorheiu Secuiesc v AHC Potaissa Turda
CSM Focsani v CSM Bacau
CSA Steaua Bucuresti v AHC Dobrogea Sud Constanta
CSM Oradea v CSM Vaslui
Minaur Baia Mare v CSM Bucuresti

Etapa 3

CSM Bucuresti v CSU Suceava
CSM Vaslui v Minaur Baia Mare
AHC Dobrogea Sud Constanta v CSM Oradea
CSM Bacau v CSA Steaua Bucuresti
AHC Potaissa Turda v CSM Focsani
HC Buzau 2012 v CSM Odorheiu Secuiesc
CS Dinamo Bucuresti v SCM Politehnica Timisoara

Etapa 4

CSU Suceava v SCM Politehnica Timisoara
CSM Odorheiu Secuiesc v CS Dinamo Bucuresti
CSM Focsani v HC Buzau 2012
CSA Steaua Bucuresti v AHC Potaissa Turda
CSM Oradea v CSM Bacau
Minaur Baia Mare v AHC Dobrogea Sud Constanta
CSM Bucuresti v CSM Vaslui

Etapa 5

CSM Vaslui v CSU Suceava
AHC Dobrogea Sud Constanta v CSM Bucuresti
CSM Bacau v Minaur Baia Mare
AHC Potaissa Turda v CSM Oradea
HC Buzau 2012 v CSA Steaua Bucuresti
CS Dinamo Bucuresti v CSM Focsani
SCM Politehnica Timisoara v CSM Odorheiu Secuiesc

Etapa 6

CSU Suceava v CSM Odorheiu Secuiesc
CSM Focsani v SCM Politehnica Timisoara
CSA Steaua Bucuresti v CS Dinamo Bucuresti
CSM Oradea v HC Buzau 2012
Minaur Baia Mare v AHC Potaissa Turda
CSM Bucuresti v CSM Bacau
CSM Vaslui v AHC Dobrogea Sud Constanta

Etapa 7

AHC Dobrogea Sud Constanta v CSU Suceava
CSM Bacau v CSM Vaslui
AHC Potaissa Turda v CSM Bucuresti
HC Buzau 2012 v Minaur Baia Mare
CS Dinamo Bucuresti v CSM Oradea
SCM Politehnica Timisoara v CSA Steaua Bucuresti
CSM Odorheiu Secuiesc v CSM Focsani

Etapa 8

CSU Suceava v CSM Focsani
CSA Steaua Bucuresti v CSM Odorheiu Secuiesc
CSM Oradea v SCM Politehnica Timisoara
Minaur Baia Mare v CS Dinamo Bucuresti
CSM Bucuresti v HC Buzau 2012
CSM Vaslui v AHC Potaissa Turda
AHC Dobrogea Sud Constanta v CSM Bacau

Etapa 9

CSM Bacau v CSU Suceava
AHC Potaissa Turda v AHC Dobrogea Sud Constanta
HC Buzau 2012 v CSM Vaslui
CS Dinamo Bucuresti v CSM Bucuresti
SCM Politehnica Timisoara v Minaur Baia Mare
CSM Odorheiu Secuiesc v CSM Oradea
CSM Focsani v CSA Steaua Bucuresti

Etapa 10

CSU Suceava v CSA Steaua Bucuresti
CSM Oradea v CSM Focsani
Minaur Baia Mare v CSM Odorheiu Secuiesc
CSM Bucuresti v SCM Politehnica Timisoara
CSM Vaslui v CS Dinamo Bucuresti
AHC Dobrogea Sud Constanta v HC Buzau 2012
CSM Bacau v AHC Potaissa Turda

Etapa 11

AHC Potaissa Turda v CSU Suceava
HC Buzau 2012 v CSM Bacau
CS Dinamo Bucuresti v AHC Dobrogea Sud Constanta
SCM Politehnica Timisoara v CSM Vaslui
CSM Odorheiu Secuiesc v CSM Bucuresti
CSM Focsani v Minaur Baia Mare
CSA Steaua Bucuresti v CSM Oradea

Etapa 12

CSU Suceava v CSM Oradea
Minaur Baia Mare v CSA Steaua Bucuresti
CSM Bucuresti v CSM Focsani
CSM Vaslui v CSM Odorheiu Secuiesc
AHC Dobrogea Sud Constanta v SCM Politehnica Timisoara
CSM Bacau v CS Dinamo Bucuresti
AHC Potaissa Turda v HC Buzau 2012

Etapa 13

HC Buzau 2012 v CSU Suceava
CS Dinamo Bucuresti v AHC Potaissa Turda
SCM Politehnica Timisoara v CSM Bacau
CSM Odorheiu Secuiesc v AHC Dobrogea Sud Constanta
CSM Focsani v CSM Vaslui
CSA Steaua Bucuresti v CSM Bucuresti
CSM Oradea v Minaur Baia Mare

Sursa: Realitatea de Buzau