Metalul Buzău a fost învinsă la limită în prologul etapei a 5-a din seria a II-a a Ligii a 3-a de Aerostar Bacău. Echipa din Bacău a câștigat pe teren propriu cu 2-1 (1-1). metalul a înregistrat al doilea eșec din acest campionat.

Gazdele au deschis scorul pe un contraatac rapid, în minutul 4. Izmană i-a pasa pe culoar lui Vlad Danale care a șutat de la 15 metri, pe lângă Șerban, 1-0. Metalul a avut mai multe situații de poartă, dar abia în minutul 45+3 au reușit să egaleze. Marius Tudorică a șutat de la 17 metri direct în vinclu și a stabilit scorul primei reprize, unul echitabil după aspectul jocului.

În minutul 62, după un corner de pe partea stângă, mingea a fost bâlbâită în careul oaspeților de jucătorii ambelor echipe și a ajuns la 6 metri, la Dorin Burlacu, care a trimis în poarta apărată de Șerban, care n-a avut replică, 2-1. Buzoienii au atacat mai mult în căutarea egalării, dar s-au lovit de apărarea Aerostarului care s-a baricadat bine și nu prea a lăsat culoare de pătrundere spre poarta lui Dinu.

Metalul a început cu formula: R. Șerban – A. Ceauşu, Mihăeş, Stănică, Şt. Păun – Cl. Zamfirescu, D. Stan, M. Tudorică, Al. Atomei – A. Iacob. A. Pavel. Antrenor: Vali Stan

După 5 etape Metalul Buzău are 9 puncte și golaveraj 16-5.

Articolul precedentCULISELE STATULUI PARALEL. Gelu Vișan: „Treburile murdare ale lui Iohannis se fac prin Lucian Pahonțu”
Articolul următorÎnregistrat de radar cu 179 km/h în afara localității Poșta Câlnău