Metalul Buzău a obținut o remiză pe stadionul Milcovul din Focșani, în fața echipei de pe locul 2 în seria a II-a a Ligii a 3-a, CSM Focșani. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1 după ce la pauză focșănenii au condus cu scorul de 1-0.

În minutul 42 Dascălu a centrat de la 22 de metri lateral dreapta, la bara a doua, iar Claudiu Băciuț a reluat cu capul din 4 metri în poarta apărată de Șerban.

În minutul 65 Metalul Buzău a restabilit egalitatea. Săpunaru l-a faultat la 24 de metri pe Păun. Marius Tudorică a executat lovitura liberă, peste zidul gazdelor, aproape de vinclul din dreapta portarului, 1-1.

Metalul Buzău: Șerban – Ceaușu, Nedelcu, Stănică (min. 75 Atomei), C. Ispir, D. Stan (min. 85 G. Bălan), Tudorică, Clătinici (min. 46 Păun), Zamfirescu, Petre (min. 75 Mihăeș), Pavel (min. 46 Iacob).

După 7 etape, Metalul Buzău ocupă locul 3, cu 13 puncte și golaveraj 20-7. În etapa următoare echipa buzoiană va primi vizita celor de la Oțelul Galați.

Articolul precedentStrategie în alb și negru – Ediția din 9 octombrie 2021
Articolul următorDezvăluiri incredibile despre pușculițele și sponsorii președintelui Iohannis – Culisele statului paralel, duminică, ora 21:00