HC Buzău a jucat duminică seară, în Sala Rapid din Capitală, cu CSM Bucureşti, un meci din etapa a 6-a a Ligii Naţionale. Buzoienii au pierdut la 12 goluri diferență în fața echipei pregătite de fostul antrenor, Eliodor Voica, bucureștenii impunându-se la o diferenţă categorică, 38-26 (18-10).

Antrenorul Pero Milosevic a fost nevoit să abordeze meciul din Sala Rapid cu un lot restrâns, din care nu au făcut parte mai mulţi jucători de bază. Buzoienii au condus de două ori în acest meci, la 4-5, după ce CSM București a avut 4-1, iar a doua oară la 5-6. Bucureștenii au reușit să se distanțeze la 8 goluri, 16-8 în minutul 27, iar la pauză scorul a fost 18-10.

După pauză bucureștenii au marcat primele 3 goluri și s-au distanțat la 11 goluri în minutul 34, scor 21-10. În minutul 42 scorul a fost 28-11, cea mai mare diferență de scor din acest meci. la final CSM-ul s-a impus la 12 goluri diferență, scor 38-26.

Pentru HC Buzău au marcat: Dumitrana 6, Nosrati 4, Broască 4, Glendza 3, Popa 3, Pelidija 2, Baican 2, Gheorghe 1, Tălmaciu 1.