Gloria Buzău a suferit cea de-a doua înfrîngere a sezonului, 2-3 cu Rapid, în Regie

A doua înfrîngere a sezonului pentru Gloria, după ce elevii lui Ilie Stan au fost surclasați de Rapid, în regie, cu 3 la 2. Buzoienii au condus de două ori, cu 1-0 și 2 la 1, dar au trebuit să se recunoscă în cele din urmă învinși cu 3 la 2.

Gloria a deschis repede ostilitățile, reușind să puncteze în minutul 10, prin Huiban. Gazdele au egalat opt minute mai tîrziu, prin Hlistei.

Roș-albaștrii au trecut din nou în avantaj după pauză, după reușita lui Munteanu, din minutul 52. Din nou, Rapidul a revenit în meci, grație reușitei lui Drăghiceanu din minutul 58.

Vișiniii și-au adjudecat, în cele din urmă, toate cele trei puncte, în minutul 72, după ce Sefer a reluat nestingherit în poartă dintre trei fundași buzoieni care-l marcau din priviri.

Cele două combatante de azi împart locul trei al Ligii a II-A, la egalitate cu CS Mioveni, toate acumulînd 16 puncte.

Articolul precedentDoua persoane decedate, in urma accidentului de la Posta Calnau
Articolul următorTrei tineri cu comportament suspect, în Crâng. Asupra lor au fost descoperite substanțe suspectate a fi droguri