SCM Gloria Buzău, ocupanta locului 10 în Liga a 2-a a jucat astăzi al doilea meci amical din această iarnă, în deplasare cu ASC Oțelul Galați, locul 2 în seria a II-a din Liga a 3-a. Meciul s-a încheiat cu victoria buzoienilor cu scorul 1-0 (1-0). Singurul gol al partidei a fost marcat de Cristian Ciobanu, în minutul 30.

SCM Gloria Buzău: R. Stoian – Sg. Pîrvulescu, Ghinga, C. Toma, Denelea – Balgiu, P. Pațurcă, Cip. Petre, Andronic – Cr. Ciobanu, Iurcu. Au mai intrat: Horeboiu, R. Șerban – Cl. Ionescu, Vîrtej, Stăiculescu, Perju, Ghe. Anton, Iul. Roșu, Poștoarcă, C-tin. Stoica, Dr. Lazăr, Chică-Roșă. Antrenor: Ilie Stan

SC Oțelul Galați a jucat în repriza 1 în formula: Ursu – Farcaș, Cucu, Ghiocel, Sevastian – Iani, Neagu – Bîrlădeanu, Păun, Nica – Răducan. În repriza a doua Petre Grigoraș a trimis pe teren pe: Dinu – Mereuță, Stoian, Ghiocel, Cireș – Dobre, Crihană – Stancu, Alecu, Petrache – Cîrjan.

SCM Gloria Buzău se întoarce la Sărata Monteoru, unde va mai sta în cantonament până vineri, 29 ianuarie. În ultima zi a stagiului de pregătire montană echipa pregătită de Ilie Stan urmând să dispute un alt meci amical, în compania celor de la Astra 2 Giurgiu, locul 6 în Seria a 5-a a Ligii a 3-a.

În primul amical al iernii, Gloria Buzău a învins pe CSM Rm. Sărat cu 3-1 (1-1). Golurile celor de la Gloria au fost marcate de  Roșu 25, Andronic 47 și Ciobanu 80.

Articolul precedentCe se întâmplă cu salariile și pensiile românilor. Ediție EXTRAORDINARĂ „Legile Puterii”
Articolul următorCHA CHA LITIX! Episodul 145. Fake news: Diana Șoșoacă președinte