FC Buzău și Metalul Buzău s-au întâlnit marți după amiază pe terenul sintetic Metalul din Buzău, în turul 3 al Cupei României la fotbal. La capătul celor 90 de minute de joc, echipa de Liga a 2-a, FC Buzău, s-a impus cu scorul de 3-1 (2-0).

Pentru FC Buzău au marcat Cristian Ciobanu în minutul 8, Ciprian Petre în minutul 40 din penalty și Serge Ekollo în minutul 90+1. Golul celor de la Metalul a fost marcat de Andrei Pavel în minutul 59, din penalty.

FC Buzău a început meciul cu formula: Cristian Avram – Dumitru David, Kamil Wiktorski, Daniel Vîrtej, Tudor Oltean, Mondragon Jhon, Ariel Lopez, Cristian Ciobanu, Ciprian Petre, Dragoş Lazăr, Adi Chică-Roşă. Au mai intrat: Bogdan Oteliţă, Pablo Gaitan, Alexandru Munteanu, Malolo Ekollo.. Antrenor: Cristian Pustai.

Metalul Buzău va debuta vineri, 27 august, în noul sezon al ligii a 3-a, seria a II-a, când va întâlni de la ora 18.00, pe stadionul Metalul din Buzău pe Dinamo Bacău. FC Buzău va juca sâmbătă, 28 auguust, de la ora 11.00, pe stadionul Gloria din Buzău, cu Unirea Constanța, în etapa a 5-a din Liga a 2-a.

Articolul precedentFemeia dată dispărută a fost găsită în județul Iași
Articolul următorMinistrul Ghinea: ”La Congresul USR PLUS vor participa numai persoane vaccinate anti-COVID”