CS Dinamo Bucureşti a învins-o pe ACS HC Buzău 2012 cu scorul de 36-30 (17-19), duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii Naţionale de handbal masculin. Hc Buzău a condus la pauză, scor 17-19, dar dinamoviștii au avut o evoluţie mult mai bună în repriza secundă şi a câştigat clar, obţinând a 14-a victorie consecutivă.

Dinamo: Bucătaru, Heidarirad – Kukic 7, Ghionea 5, Sorhaindo 4, Akimenko 4, Bokhan 4, Pascual 3, Kasparek 3, Kuduz 3, Racoțea 1, Gurbindo 1, Militaru 1, Da Silva. Antrenor: Xavier Pascual.

HC Buzău: Tcaciuc, Crăciunescu, Manole – Barros 8, Mitrovic 4, Dumitrana 3, Mane 3, Juskenas 3, Anton 3, Broască 2, Meduric 2, Mironescu 1, Bejinariu 1, Stroe, Păunescu, Petruț. Antrenor: Gabriel Armanu.

Evoluția scorului: 4-2 (min. 5), 4-8 (min. 11), 9-13 (min. 18), 16-16 (min. 23), 17-19 (pauză), 21-22 (min. 35), 24-25 (min. 42), 29-27 (min. 50), 32-28 (min. 55), 36-30 (final).

HC Buzău va disputa etapa cu numărul 15, ultima din acest an, pe teren propriu, în Sala Sporturilor ”Romeo Iamandi” împotriva echipei SCM Politehnica Timișoara.

Articolul precedentDoi soți din Buzău au fost răniți după ce au intrat cu mașina într-un copac situat lângă DN 15D, în localitatea Ruginoasa
Articolul următorBobby Păunescu, despre proiectul imobiliar al lui Maricel Păcuraru și asociații din „Consorțiul PHG”: Mă bucur să fac parte din această asociere. Vom aduce cel mai mare lanț hotelier din lume