Dacia Unirea Brăila a continuat seria meciuriler slabe, și a fost învinsă în deplasarea de la nou promovata Voința Limpeziș, cu 4-0 (2-0). Cu doar câțiva jucători pe banca de rezerve și cu mulți jucători sub 18 ani, echipa din Brăila nu a pus mari probleme gazdelor.

Voința Limpeziș a deschis scorul în minutul 4, în urma unei lovituri libere de la 35 de metri. Mingea a fost aruncată în careu brăilenilor, iar Florin Alexandru a reluat cu capul din 6 metri, din fața portarului Butunoiu. În minutul 10 Stelu Costache a pătruns pe partea dreaptă, a intrat în careu și a șutat pe lângă portar, la colțul lung, 2-0.

În minutul 63 Stelu Costache a centrat de pe stânga, iar Bădilaș a reluat cu capul în propria poartă, din 6 metri, vrând să respingă din fața unui atacant al gazdelor. În minutul 90+2 Alexandru Lemnaru, nemarcat la 10 metri, a marcat din cădere, 4-0.

Dacia Unirea Brăila: Butunoiu – Sava, Lixandrica, Badilas, Simion, Raileanu, Marc, Borosu (min. 46 Leu), Vartolomei, Ghiță (min. 46 Stepanenco) Duțu (min. 67 Voica).

Articolul precedentGloria Buzău revine și câștigă cu 2-1 meciul cu Dinamo București
Articolul următorHC Buzău a părăsit din nou terenul învinsă în Sala polivalentă de la Focșani