Atleta de la scm Gloria Buzău, Marina Andreea Baboi a ocupat locul al treilea în proba de 60 m din cadrul reuniunii internaţionale ”Meeting de l’Eure”, desfăşurată duminică, 14 februarie, în localitatea franceză Val-de-Reuil, în apropiere de Rouen.

Marina Baboi, pregătită de Doina Voinea, a câştigat a doua semifinală, cu timpul de 7.43 secunde, iar apoi a prins podiumul în finală, cu timpul de 7.41, potrivit site-ului Federaţiei Române de Atletism.

Americanca Javianne Oliver a câştigat proba cu timpul de 7.14, urmată de Diana Vaisman (Israel), cu 7.31 secunde.

”M-am simţit bine aici. Concursul a fost extrem de frumos. Au fost prezente nume foarte mari şi mă bucur că am avut ocazia să concurez alături de ele. Rezultatul nu este neapărat cel aşteptat, însă sunt bucuroasă că am reuşit să termin competiţia sănătoasă şi fără dureri. Aştept cu nerăbdare următoarele concursuri”, a declarat Marina Baboi pentru site-ul oficial al Federației Române de Atletism.

Articolul precedentCulisele statului paralel – Interese uriașe la Metrorex. Afaceri de milioane de euro
Articolul următor1.331 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS–CoV–2! Situația din fiecare județ!